Osobný tréner Gabriel Timočko

Profesionálne zameranie

Profil osobného trénera

Kontaktuj ma

gabriel.timocko@gmtraining.sk
0950 676 152
Odošlite kontaktný formulár
Osobný tréner Gabriel Timočko

Moje certifikáty

SPS metóda (SM systém)Výživový poradca (Nutris)Škola drepuPlaneat – inovácie v personalizovanom stravovaníNové trendy v optimalizácii športovej výkonnosti 2017Výživa a prevenciaTrigger point – mobility a funkčnosťTrigger point - penové valcovanie

Profil osobného trénera Gabriela Timočka

Ako mladý chalan som sa venoval prevažne futbalu, no v pätnástich rokoch som začal s cvičením. Po získaní základných informácií ohľadom stravy, techniky cvičenia a metodiky tréningu som sa ako 17 - ročný pustil do svojho prvého experimentu, kde sa mi po striktnom režime podarilo naturálne pribrať 35 kg hmotnosti za necelý rok cvičenia. Keďže tento šport ma veľmi bavil, rozhodol som sa pre štúdium na Fakulte športu v Prešove. Kvôli prijímacím skúškam som následne schudol za 4 mesiace 23 kg, nakoľko disciplíny mali prevažne vytrvalostný charakter a potreboval som ich splniť čo najlepšie. Tieto váhové prírastky/úbytky mi poskytli kvalitnú osobnú skúsenosť s redukciou a naberaním hmotnosti. V tej dobe som si myslel, že som v danej oblasti odborník a trúfal som si rozoberať viaceré témy spojené s problematikou chudnutia alebo priberania, no neskôr som zistil, že veci sú omnoho zložitejšie. Počas štúdia na vysokej škole som pociťoval permanentné bolesti chrbta, ktoré ma sprevádzali takmer pri všetkých pohybových aktivitách.

Všetko to vyvrcholilo zranením chrbta, ktoré moje zmýšľanie posunulo úplne iným smerom. K tomu sa mi v tomto období, ktoré bolo náročné po fyzickej a psychickej stránke, pridružili ďalšie zdravotné komplikácie súvisiace s trávením, ktoré sú chronického charakteru a vyžadujú si permanentnú pozornosť. Práve tieto zlomy v mojom živote boli podnetom presmerovať sa na inú myšlienkovú líniu. Začal som si uvedomovať dôležitosť pohybu, význam techniky a ekonomickosti pohybových stereotypov, vplyv myslenia a stresu na zdravie a nastavenie výživy personalizovane. Pochopil som, že všeobecné tvrdenia trénerov a výživových poradcov sú často povrchné a štúdium konkrétnej problematiky do hĺbky je jedinou cestou za skvalitnením svojej práce. V súčasnosti sa venujem primárne výživovému poradenstvu a osobným tréningom rôzneho zamerania, kde sa snažím ľuďom poskytnúť čo najlepšie služby.

Zarezervuj si úvodný tréning