Zdravotné cvičenia

Metóda SPS SM systém

Metóda SPS SM systém

Zdravý chrbát a core

Zdravý chrbát a core

Kompenzačné cvičenia

Kompenzačné cvičenia

Mobilita a flexibilita

Mobilita a flexibilita

Zarezervuj si úvodný tréning

Metóda SPS - SM systém

Cvičenie SM systému.

SM systém je komplexný cvičebný systém. Cvičenia účinne odstraňujú bolesti chrbta a problémy s pohybovým aparátom. Najlepšie výsledky cvikov sú pri nasledovných diagnózach: hernia disku, vyskočená platnička, skolióza a nešpecifické bolesti chrbta.

SM systém zahŕňa tiež rehabilitáciu, kompenzáciu, prevenciu a kondíciu v jednom metodickom postupe. Rieši dve roviny problému, a to stabilizáciu a mobilizáciu chrbtice. Cvičenie prebieha pomocou špeciálneho elastického lanka.

Benefity tohto cvičenia ocenia športovci so svalovými nerovnováhami spôsobenými jednostranným zaťažením, bežná populácia so sedavým zamestnaním a bolesťami chrbta či osoby v rehabilitačnom procese.

Tréneri Ti okrem jednotlivých cvikoch SM systému môžu pridať tiež funkčné cviky na posilnenie CORE.

Cvičenie SM systému.
Cvičenia zamerané na posilnenie hlbokého stabilizačného systému.

Zdravý chrbát & CORE cvičenia

Cieľom tréningov je zbavenie sa bolesti chrbta cez posilnenie a uvoľnenie svalstva a naučenie sa správnych pohybových stereotypov a návykov, ktoré každodenne vykonávaš. Práve počas dňa v bežnom živote si ľudia spôsobujú najväčšie problémy pohybovými návykmi, ak ich nevykonávajú správne. A to je dôvod prečo sa naučiť ako sa správne zohnúť, po niečo natiahnuť, alebo zdvíhať veci zo zeme ale aj vystupovať z auta, či ráno z postele.

Počul si o CORE? Ide o hlboký stabilizačný systém - HSS alebo “core“ – jadro. Načo cvičiť svaly, ktoré nie je vidieť? Aby zmizli tvoje bolesti a aby Tvoja chrbtica bola pevnejšia.

HSS alebo "core" zabezpečujú stabilitu driekovej chrbtice a správne držanie tela. Jadro tvorí základňu svalov pre pohyb končatín, prenos síl cez trup je efektívnejší, pohyb sa stáva ekonomickejším.

Core tréning je zameraný na pohybový aparát, správne dýchanie. Tiež na nápravu držania tela a spoločné zapájanie svalov a svalových slučiek. Výbornou metódou u začiatočníkov na precvičovanie jadra je SM systém.

Cvičenia zamerané na posilnenie hlbokého stabilizačného systému.
Zarezervovať úvodný tréning

Kompenzačné cvičenia

Cvičenia zamerané na posilnenie hlbokého stabilizačného systému.

Kompenzačné cvičenia sú potrebné pre každého z nás pre tých čo sa hýbeme málo aj pre tých čo sa hýbeme veľmi veľa.
Kompenzačné cvičenia sú pri športoch nevyhnutnosťou. Na druhej strane ak málo športujeme, koledujeme si o nasledovné: skrátené prsné svaly, ramená ťaháme dopredu a dolu, veľký záklon v krčnej chrbtici, veľmi zahnutá hrudná chrbtica, uvoľnené svaly v driekovej chrbtovej časti, skrátené driekovo-stehenné a bedrovo-stehenné svaly, nespevnené brucho, uvoľnené svaly. V správnom „poradí“ by to malo vyzerať tak, že kompenzačný tréning začneme uvoľňovaním menej pohyblivých kĺbov a stuhnutých svalov. Nasleduje natiahnutie a posilnenie oslabených svalov. Býva to aj tak, že viaceré uvoľňovacie cviky určitý sval zároveň natiahnu, iný sval posilnia. Pri výbere kompenzačných cvikov je dôležité poradiť sa s odborníkom. Vylúčiť nebezpečné cviky a zamerať sa na správnu techniku, ktorou ťa prevedú naši tréneri.

Tréner Jozef Gmitro pri kompenzačnom tréningu.
Cviky zamerané na rozvoj flexibility a mobility.

Mobilita a flexibilita

Pri správne vykonávaných cvičeniach na rozvoj flexibility a mobility môžeme okrem lepšej ohybnosti získať viaceré výhody. Je to napríklad: zvýšená telesná zdatnosť, zvýšená schopnosť učiť sa a vykonávať kontrolované pohyby, zvýšenie mentálneho a duševného uvoľnenia (relaxácie), zníženie svalovej bolesti, zníženie svalového napätia (tuhosti), zvýšenie pružnosti, zvýšenie schopnosti vyvinúť maximálnu silu prostredníctvom väčšieho rozsahu pohybu, zníženie rizika poranenia kĺbov, šliach a väzov.

Kto potrebuje rozvíjať mobilitu a flexibilitu?

Cviky zamerané na rozvoj flexibility a mobility.
Zarezervovať úvodný tréning